Kanuuga jõele!

Meie eesmärgiks on pakkuda ekstreemseid elamusi kõikidele, hoolimata sellest, kas oled vana või noor, kogenud või algaja.

Tasub teada!

  • Enne sõidu alustamist veendu, et ohutusvest on nõuete kohaselt seljas. Vett kartvad asjad  paki veekindlatesse kottidesse, kanuus olev panipaik ei ole 100% veekindel. Võta kanuusse kaasa võimalikult vähe lahtiseid asju, nende olemasolul kinnita need istmete alla.
  • Vette minnes peab olema kanuu sõidusuunas. Viimasena läheb kanuusse tagumine sõitja, kes hoiab seni kanuud tasakaalus, kuni teised pardale lähevad. Kui seltskonnas on kogenum kanuutaja peaks tema tagumisel kohal istuma. Kanuu tüürimise eest vastutab tagumine sõitja.
  • Aerutades peab jälgima, et selg oleks sirge või nõgus. Tõmmet alustatakse võimalikult eest, tõmbe ajal hoitakse aeru võimalikult püstises asendis. Tõmme lõpetatakse puusa juures. Tüürimise eest kannab hoolt tagumine istuja. Kanuud pidurdatakse tagurpidi aerutades.
  • Takistuse, näiteks puude alt läbi sõites ära haara okstest, keha kalluta, kas ette või taha, mitte küljepeale. Kui kanuu on sattunud madalikule või kividele tuleb kanuust välja tulla ning kanuu tirida kohta, kus saab sõitu jätkata. Kui kanuu on ümber läinud tuleb kanuu kõigepealt keerata külili ning seejärel veest välja tõsta.
  • Veest väljumisel tuleb esimesena välja ees istuja, kes hoiab kanuud paigal seni, kuni kõik on kanuust väljunud. Ära unusta kanuud korralikult veest välja tõmmata.
  • Jalga soovitame panna kinnised jalanõud, näiteks vanad tossud, millest pole kahju kui märjaks saavad.

NB! Kanuutamine (varustuse rentimine), toimub täielikult omal vastutusel!

Sämi Siil ei vastuta kanuumatkajate elude ning füüsiliste traumade eest!

Jõekaart